Folytatjuk a kantáros nadrágot, az előző részben megrajzolhattad a szabásmintát és kiszabhattad a nadrág részeit. Most a zseb és a kantárok elkészítését mutatom meg neked.
2. Applikáció, zseb és kantárok
Ha szeretnél valamilyen applikációt, akkor a főanyagból kell még egy kis darabka. Az applikálással magával most nem fogok sokat foglalkozni, csak röviden: a kétoldalú ragasztófátyolra rajzold meg a mintát (ha te találod ki) vagy rajzold át (ha valahonnan másolod, ahogy most én is), vasald rá az anyagdarabra (forró vasaló, nyomva, nem húzkodva, 15-20 másodpercig).
Vágd óvatosan körbe a figurát. Húzd le a papírt, és a ragasztós felével vasald a zsebre (vagy bárhová, ahová szeretnéd). Ezzel az előbbi minta tükörképe kerül véglegesen a zsebre, ami a cápámnak tökéletesen mindegy, de pl. betűknél van jelentősége, ezért azoknak eleve a tükörképét rajzold a ragasztófátyolra, és úgy vasald fel!
Sűrű cikkcakkal varrd körbe a figurát, ha belső vonalak is vannak, akkor azokat is varrd át (cikcakkal vagy akár egyenes öltésekkel). A cápa szemét kézzel varrtam ki.
Zsebet már varrtam a bélelt nadrágos bejegyzésemben , ott megtalálod, ha részletes leírást és fotókat is szeretnél. Itt majd a nadrág elejének közepére kerül a zseb, amihez elég lesz egy vonalzó és néhány gombostű.
3. Kantárok
A kantárhoz a kiszabott csíkot hajtsd félbe, és a ferdén szabott rövidebb élét nyitva hagyva, a derékszögűt pedig bezárva, 1 cm széles varrásráhagyással varrd össze.
A derékszögű varratnál az anyag sarkát vágd le, hogy kifordításkor ne legyen majd itt anyagtúltengés. A nyitva maradt ferde élen keresztül fordítsd ki a vállpántot. Igazgasd el a sarkokat, vasald le, majd talpszélesen (7 mm) tűzd is le. Én az applikálásnál is használt élénkzöld cérnával varrtam az egész nadrágot, ez a szín a virágos anyagon is visszaköszön.
Kész is vagy a kisebb részekkel: a zsebbel és a kantárokkal. Egyre kevesebb van hátra! :)
Ahhoz, hogy ezeket felvarrhasd a nadrág elejére és hátára, előbb össze kell állítanod a nagyobb darabokat. Hogy hogyan, azt a következő bejegyzésemben mutatom meg.